Przejdź do treści

JACEK JURKIEWICZ

O mnie

Wieloletni członek  związku zawodowego NZSS Solidarność 80.

Od 2011 Radny Miasta Świnoujście. W obecnej kadencji Wiceprzewodniczący Rady Miasta Świnoujście oraz Komisji Gospodarki i Budżetu Rady Miasta i Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych.

Od 2015 jest członkiem Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Świnoujściu i członek Społecznej Komisji Mieszkaniowej w Świnoujściu.

Przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność 80 przy OT Port Świnoujście.

W wyborach samorządowych 2010 kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Świnoujścia.

W Radzie Miasta zajmuje się wszystkimi sprawami dotyczącymi funkcjonowania miasta oraz poprawą jakości życia mieszkańców. Od początku swojej działalności w RM był członkiem wszystkich komisji poznając dogłębnie mechanizmy i problemy wielu sfer życia miasta.
 
Aktywnie uczestniczył i uczestniczy również jako członek w wielu komisjach doraźnych i zespołach jako przedstawiciel RM, np. zespole ds. wypracowania programu naprawczego SP ZOZ Szpitala Miejskiego im Jana Garduły w Świnoujściu, Komisji Doraźnej dotyczącej Raportu o Stanie Miasta, czy najnowszym wyzwaniu, praca w Komisji Doraźnej dotyczącej gospodarki odpadami , oraz Związku Celowego R-XXI.S
 
Sprawy którym poświęca najwięcej czasu, i które są mu najbliższe to sprawy społeczne, szczególnie ochrony zdrowia i życia, ale także gospodarki mieszkaniowej, gdzie jako przedstawiciel RM zasiada w Społecznej Komisji Mieszkaniowej, gdzie od lat działa na rzecz mieszkańców w tej trudnej sferze.
 

W młodości zdobywca wielu medali w biegach długodystansowych, w tym maratonów. Obecnie uprawia amatorsko jazdę na rowerze.

Fan książek o tematyce Historii kościoła katolickiego. Uwielbia długie wędrówki. Zapalony kibic Floty Świnoujście.

Absolwent politologii na Uniwersytecie Szczecińskim i studiów podyplomowych Prawo Administracyjne i Samorządowe. Od kilkudziesięciu lat związany z gospodarką morską.