Przejdź do treści

JACEK JURKIEWICZ

Strona główna » Aktualności » Strefa Płatnego Parkowania

Strefa Płatnego Parkowania

Od wczoraj w mieście działa Całoroczna Strefa Płatnego Parkowania, której do tej pory Świnoujście jako jedno z niewielu miast  tej wielkości nie posiadało.

Rada Miasta zdecydowaną większością przyjęła uchwałę wprowadzającą SPP rozszerzoną o ścisłe centrum miasta, coraz większe natężenie ruchu sprawia że istnieje spory kłopot w parkowaniu pojazdów a całoroczna strefa  płatnego parkowania wymusi rotację a finalnie  usprawni ich parkowanie. 

 Rozszerzenie SPP o obszar śródmieścia, przełoży się na lepszą jakość życia w mieście. Opłaty spowodują rotację miejsc parkingowych  co przy ograniczonej ich  ilości   jest nie do przecenienia. Nie bez znaczenia dla naszego miasta które ma status Uzdrowiska jest ograniczenie decybeli  i ilości spalin przez pojazdy  poszukujące  i tak ograniczonej już ilości miejsc postojowych. Myślę że dużą rolę do odegrania ma tu  komunikacja miejska która powinna przejąć większą ilość pasażerów. Wg szacunków SPP objętych zostało 1250 miejsc  w tym 562 w centrum miasta a 688 w dzielnicy nadmorskiej. Jak i czy  zmieni się sytuacja z parkowaniem, najbliższy czas pokaże.