Przejdź do treści

JACEK JURKIEWICZ

Strona główna » Aktualności » Świnoujście latem

Świnoujście latem

Zbliżające się wielkimi krokami lato i okres wakacyjny stawia przed miastem, wysokie wymagania  na wielu polach aby turysta otrzymał pełnowartościowy produkt turystyczny. Jednym torem rozwija się baza noclegowa innym gastronomiczna a innymi torami szeroko pojęte bezpieczeństwo, czyli zabezpieczenie medyczne(dodatkowa karetka pogotowia), zwiększona obsada policji, obsada ratowników na kąpieliskach , zwiększony pobór wody i wiele wiele innych .

Miasto ma tu dużą rolę do odegrania, gdyż zwyczajnie za to odpowiada a my jako radni jesteśmy żywo zainteresowani  przygotowaniem miasta do sezonu letniego zadając wiele pytań i wnosząc własne propozycję, tak tez jest w tym roku.

Na sesji majowej tradycyjnie przedstawiono nam dokument mówiący o stanie przygotowań miasta do przyjęcia coraz większej ilości turystów, nawet ponad 2 mln rocznie, na kurort liczący ok 40 tysięcy mieszkańców jest to nie lada wyczyn.

Dzięki zaangażowaniu wielu służb , państwowych , miejskich, prywatnych ale oczywiście też samych mieszkańców miasta którzy słyną z pracowitości i otwartości wobec gości, każdego roku jesteśmy liderem turystycznym na polskim wybrzeżu ocenianym nie tylko przez czasopisma i instytucje turystyczne , ale samych gości którzy wypoczynek na 44 wyspach oceniają  bardzo wysoko i z wielką ochotą powracają do Świnoujścia, nazywanego Majorką północy.