Przejdź do treści

JACEK JURKIEWICZ

Strona główna » Aktualności » Szczepmy się

Szczepmy się

Czas pandemii i wynikające z tego ograniczenia sprawiły że tu i ówdzie pojawiło się wielu „znawców” medycyny a jak powszechnie wiadomo na medycynie zna się każdy więc wystarczyło tylko przetrzeć z kurzu domowe dyplomy medyczne i już wysnuwać spiskowe teorię o 11 palcach u rąk  czy wstrzykiwanych czipach  dzięki którym można by przez 24 /h inwigilować ludzi ludzi.

Te i podobne bzdury rzekomo  poparte są dowodami  tudzież firmowane ”autorytetami” medycznymi.

Obostrzenia które związane były  z narastającą falą epidemii koronawirusa  COVID- 19 wywołały w społeczeństwie różnorakie emocje i zachowania, od zrozumienia przez lęk i frustrację po nieposłuszeństwo obywatelskie agresję i czyny przestępcze .

Dzięki decyzjom rządu RP czyli wprowadzeniu tarcz antykryzysowych które miały na celu utrzymaniu działalności gospodarczej i miejsc pracy Polska  wychodzi z tej pandemii obronną ręką, a na tle Europy plasujemy się na czele.

Dofinansowanie wynagrodzeń, dotacje i pożyczki, świadczenia postojowe, zwolnienia z obowiązku opłacania składek to tylko niektóre formy pomocy skierowane do przedsiębiorców i co istotne zachowane zostały wszelkie programy socjalne z 500+ na czele a stopa bezrobocia nadal należy do najniższej w Polsce.

Wydaje się że jesteśmy na dobrej drodze do pokonania tej pandemii  i przynajmniej zminimalizowania  przypadków koronawirusa, od nas samych zależy czy będziemy kroczyć tą drogą czy ulegniemy  propagandzie środowiskom opozycyjnym wobec rządu RP czy tzw. obrońcom wolności którzy za nic mają ochronę życia i zdrowia a jedynie przyświeca im partykularny interes.